13 dôvodov prečo nosím zbraň?

Tak ako som avizoval v článku o Lančárskom kostolíku , marec 2020 je pre mňa jeden z najzaujímavejších mesiacov v živote. Koronavírus (COVID-19) nám stále bráni plnohodnotnej turistike a ešte asi aj nejaký ten mesiac bude. S tým nič nenarobíme. Takže nastal čas, kedy som sa musel zamyslieť a prehodnotiť ako by som vám mohol byť prospešný aj v tieto dni plné home officov, karantén a pod....

A zrodil sa nápad... Výsledkom môjho niekoľkohodinového rozmýšľania je, že vám skúsim predstaviť v sérii článkov rôzne možnosti nosenia zbrane. Predstavím vám jednotlivé typy puzdier, tašiek, batohov a veľa ďalšieho. Popíšem vám ich z môjho uhľa pohľadu - ako dlhodobého užívateľa. Poviem vám ich výhody a nevýhody, tak ako ich vnímam ja.

Prečo?

Na túto otázku sú dve odpovede:
1.) Lebo mám unikátnu možnosť. Ako poniektorí viete, zmenil som v marci prácu. Po 6 rokoch strávených v Karlovarských minerálnych vodách (viem, nič vám to nehovorí, takže Mattoni a Magnesia) som sa posunul bližšie ku koníčkom, ktoré ma zaujímajú viac. Začal som pracovať v spoločnosti Falco Holsters. Áno, niektorí to možno budete pokladať za reklamu, ale ruku na srdce, čo dnes nie je reklama? Ako som už spomínal, pre mňa je to unikátna možnosť, pretože mám prístup prakticky ku všetkým možným druhom a typom puzdier, tašiek,...

2.) Často dostávam otázky ako a kde nosiť zbraň. Nie len na turistike v lese, ale aj v meste pri každodenných aktivitách. A nedostávam ju len od ľudí, ktorí ešte len riešia svoj zbrojný preukaz, ale aj od ľudí, ktorí majú zbraň prevažný čas doma v trezore. Vzhľadom na momentálnu situáciu v spoločnosti začínajú riešiť problematiku nosenia zbrane (za predpokladu, že majú zbrojný preukaz skupiny A). Taktiež si všímam, že táto téma je pravidelne riešená na rôznych fórach a Facebook skupinách.

Predpokladám, že človek, ktorý nosí aktívne zbraň už dlhodobo sa nedozvie možno nič nové. Táto séria článkov bude zameraná na ľudí, ktorí hľadajú riešenia - alternatívy ako nosiť pri sebe zbraň.

Nosiť zbraň a reálne ju použiť sú dve odlišné veci. Pokiaľ nie ste stotožnený zbraň reálne použiť (v medziach zákona), radšej ju nenoste...

Články v tejto sérii sa budú skladať z niekoľko kategórií (ako nosiť zbraň, kde ju nosiť, aké sú možnosti...), kde si na začiatku každej kategórie povieme všeobecnejšie informácie a následne si rozoberieme problematiku viac do hĺbky. Keďže budem prevažne používať produkty firmy Falco, pokladám za férové, že vám dnes v skratke predstavím danú spoločnosť.

1. Nenosím zbraň, aby som zabíjal. Nosím ju, aby som nebol zabitý.
2. Nenosím zbraň, aby som desil ľudí. Nosím ju, pretože svet občas dokáže byť desivé miesto.
3. Nenosím zbraň preto, že som paranoidný. Nosím ju, pretože vo svete existuje skutočné nebezpečie.
4. Nenosím zbraň preto, že som zlý. Nosím ju preto, že už som vo svojom živote videl dosť zla.
5. Nenosím zbraň preto, že nenávidím vládu. Nosím ju preto, že do niektorých vecí mi vláda nemá čo rozprávať.
6. Nenosím zbraň preto, že sa teším, až ju použijem. Nosím ju, aby som sa raz nemusel po zbytok svojho života nenávidieť za to, že som nebol pripravený.
7. Nenosím zbraň ako náhradu pohlavného orgánu. Nosím ju preto, že v ohrození mi originál veľmi nepomôže.
8. Nenosím zbraň preto, že chcem niekoho zastreliť. Nosím ju preto, že chcem zomrieť v deväťdesiatke v posteli, nie zajtra na chodníku.
9. Nenosím zbraň preto, aby som cítil ako muž. Nosím ju preto, že muž sa dokáže postarať o seba a svojich blízkych.
10. Nenosím zbraň preto, že by som si pripadal menejcenný. Nosím ju preto, že proti niekoľkým útočníkom by som s holými rukami nemusel mať šancu sa ubrániť.
11. Nenosím zbraň preto, aby som si hral na policajta. Nosím ju preto, že v prípade ohrozenia pravdepodobne žiadny policajt nebude v blízkosti.
12. Nenosím zbraň preto, aby som vyhľadával problémy. Nosím ju preto, že si problémy môžu nájsť mňa.
13. Nenosím zbraň preto, že by som miloval zbrane. Nosím ju preto, že milujem život a ľudí , ktorí mu dávajú zmysel.


(tento text som našiel dávnejšie na internete - autora nepoznám, ale plne sa s ním stotožňujem)