Berny a 3 najčastejšie otázky, na ktoré chcete odpoveď…

Tento článok vznikol ako moja malá potreba vyjadrenia sa. ? V poslednom období sa mi hromadia emaily a správy, čo sa mi to “stalo“. Vzhľadom k tomu, že sa to vždy zvrhne na dlhšiu diskusiu (bez ?, ? či Russian Standard), rozhodol som sa Vám všetkým odpovedať naraz. Teda aspoň to skúsim ?

Na úvod by som dodal, že väčšinu otázok dostávam od ľudí, kamarátov a priateľov, ktorích som mal tú česť spoznať či už ako obchodný zástupca v spoločnosti Karlovarské minerálne vody (Mattoni, Magnesia a veeeeľa ďalších značiek), PepsiCo alebo ktorích som spoznal vďaka spoločnosti FALCO, kde som pôsobil ako partner for bussines. Takže väčšinou sa ma na tieto otázky pýtajú ľudia, ktorí ma poznajú (čo je logické ?). A pre neznámych, ktorí čítajú tieto riadky: Volám sa Michal a väčšina ľudí ma pozná pod prezývkou BERNY. Vitajte na mojom blogu, v BERNYHO svete.

Najčastejšou otázkou. Prečo?

Myslím si, že dnes prichádza nová “doba“. Doba transformácie spoločnosti. Pre lepšie pochopenie začnem pekne od začiatku. Od úplného začiatku. ? Čiže od praveku…. Ako spoločnosť sme začínali ako lovci – zberači. Keď sme už nenaháňali ?, usadili sme sa a nasledovala poľnohospodárka epocha (?, záhradka, hrabličky, motyka,…). Neskôr prišla priemyselná doba tzv. industralizácia (mladšie ročníky nemusíte hľadať v slovníku cudzích slov ?… využitie pary, vznik písacieho stroja, či deľba práce – pásová výroba… aaaaa už si si spomenul, to som rád. ? Či nie? Nechaj tak, nabudúce ?). Dnes sa ako spoločnosť nachádzame v tzv. informačnej dobe (5G, wifi už aj v lese, proste všetko smart). Bohužiaľ (alebo chvalabohu?), nie sme nastavený na prijímanie takého množstva informácií, koľko ich reálne denne dostávame. Taktiež aj výber relevantných informácií už začína by byť problém…

“Najsmutnejší aspekt dnešného života je, že veda získava poznatky oveľa rýchlejšie, ako spoločnosť nadobúda múdrosť“ — Isaac Asimov
Kam smeruje BERNY a kam smeruje spoločnosť?

Otázka, na ktorú dokonca ani Google nepozná odpoveď. Podľa môjho skromného úsudku si myslím, že dnes prichádza doba transformácie. Spoločnosť sa posúva na ďalšiu úroveň (ale nie smerom k nirvane ?). Presúvame sa z “off-line“ života do “on-line“. Automatizácia, robotizácia, on-line priestor, smart riešenia… spojené s pandémiou COVID-19, home officom a na pozadí s ďalšou finančnou krízou túto transformáciu len urýchľujú. A to sú prevažné dôvody prečo som sa rozhodol prispôsobiť a ísť svojou cestou. Opustil som nateraz “istotu“ zamestnania aby som mohol robiť to, čo ma napĺňa, to čo mám rád.

“Možno to nakoniec nevyjde. Ale možno samotná cesta za tým, bez ohľadu na to, ako to dopadne, bude najväčším dobrodružstvom môjho života“

A čo to je?

Keďže som vyštudovaný učiteľ, rád “sprostredkovávam informácie.“ Mojim cieľom je predávať vedomosti a skúsenosti, ktoré človek potrebuje nie len na potulkách v prírode ale aj v bežnom živote. Mojou úlohou je šíriť osvetu o zodpovednosti a bezpečnosti nie len za seba, ale aj za naše okolie. A mojou ideou je, že život je príliš krátky nato, aby sme robili veci, ktoré nás nebavia a preto pomáham ľuďom v dnešnom uponáhľanom svete nájsť nielen čaro a krásu prírody a našej bohatej histórie, ale aj posúvať ich limity.

Nemám síce za sebou žiadnu bohatú históriu v silových zložkách, ale už vyše jednej dekády sa venujem svojím koníčkom. Od aktívneho hrania airsoftu, po absolvovanie rôznych kurzov prežitia, streľby či zdravovedy až po prácu externého inštruktora v určitých spoločnostiach som spoznal veľa skvelých ľudí. Posledný rok som pracoval pre jedného vyššie zmieneného slovenského výrobcu puzdier a taktického príslušenstva.

Vďaka tomuto všetkému som spoznal nielen veľa super ľudí a kamarátov ale aj získal veľa informácií a možností, ktoré som sa rozhodol využiť. Chcem vám sprostredkovať zaujímavé informácie nie len o rôznych produktoch, kurzoch, či rôznych zaujímavostiach. Mojou snahou je tvorba relevantného obsahu, ktorý bude obsahovať hodnotné informácie. Také, ktoré pomôžu Vám či už v rozhodovaní, rozvoji alebo len drobnej osvete.

“Nie som najlepší. Ale spolupracujem s najlepšími“

Priatelia a to je na dnes všetko. Dúfam, že som Vám zodpovedal na tie najčastejšie a najopakovaniejšie otázky. Či už ako Berny alebo ako Michal ?. Ak by Vás ešte niečo zaujímalo, neváhajte a kľudne sa spýtajte. Reagujem na Facebooku, Instagrame , Youtube , emaily, správy,… proste na všetko ? A na záver vám prajem krásny a úspešný deň ✌️☀️

Váš oddaný Berny