Čo je to Turistika bez výhovoriek?

Pri mojich potulkách prírodou po rôznych kútoch Slovenska som stretával veľa ľudí. Uvedomil som si, že ľudí spájajú niektoré spoločné veci. Jednou z takých vecí, čo ľudí spája sú: Výhovorky. Všetci ich dobre poznáme (aj ja) , napr.: Išiel by som do prírody, ale... Chcem spraviť niečo pre svoje zdravie, ale... Chcem si vyčistiť hlavu, ale... Chcem niečo zažiť, ale... atď.. Začal som rozmýšľať, pýtať sa, vyhodnocovať a analyzovať ako by som im vedel pomôcť. A tak vznikol nápad založiť - Turistika bez výhovoriek. Turistika je pre mňa cesta, presnejšie most medzi prírodou a športom. Dvom veciam, ku ktorým mám veľmi blízko. Takže takto vznikol pôsobivý koncept môjho enormného snaženia ako pomôcť ľuďom, plniť si svoje sny a ciele prostredníctvom turistiky... Turistiky bez výhovoriek.

Idea Turistiky bez výhovoriek

Mojou snahou je Vám prostredníctvom Turistiky bez výhovoriek sprostredkovať nezabudnuteľné zážitky. Ukázať Vám hory a iné krásy Slovenska aj z iných, netradičných pohľadov. Cieľom každej turistiky je, aby si v nej každý našiel niečo, čo ho posunie vpred. Či sa už jedná o fyzický výkon, sebestačnosť, sebadôveru, psychickú odolnosť, nezávislosť či vedomosti. Každé podujatie je autentické a nie je len o klasickej ,,turistike". Mojou snahou je, aby bolo aj poučné a hodnotné. Pretože jedna z vecí, ktorú som sa naučil nie len na Univerzite, ale aj v živote je, že vedomosti vám nikto, nikdy nezoberie. Koncept Turistiky bez výhovoriek som poňal v dvoch rovinách: Turistika bez výhovoriek (zameraný na prírodu) a Po stopách histórie (zameraný na kultúrne pamiatky a históriu).

,,Človek , ktorý porozumie prírode, porozumie i sebe. A pokiaľ porozumiete sebe, porozumiete i ľuďom okolo vás. A preto pomáham ľuďom v dnešnom uponáhľanom svete nájsť nielen čaro a krásu prírody, ale aj našej histórie."

Čo Vám tento koncept Turistiky bez výhovoriek ponúka?
- Nebudú žiadne výhovorky, žiadne ALE... (ale nemám s kým ísť; ale neviem ako sa mám pobaliť a čo všetko potrebujem; ale nemám čas plánovať; ale...)
- Nebudete strácať čas organizovaním, plánovaním, komunikovaním, poisťovaním,...
- Vaše zdravie Vám poďakuje. Nie len to fyzické, ale i mentálne (vyčistíte hlavu a prídete na iné myšlienky)
- Získate (alebo si zopakujete) nové praktické a teoretické vedomosti, či zručnosti
- Zlepšíte sa v komunikácii. Žiadny messenger, whatsapp,... Ale klasická osobná interakcia ,,face to face"
- Networking - skvelá príležitosť ako spoznať nových ľudí s rovnakými záujmami
- Sharing travel - zdieľame náklady na cestu a cesta je veselšia.

Krása lesov spočíva v tom, že každý v ňom nájde to, čo hľadá.

Pamiatky ako také pre mňa predstavujú hodnotný a autentický odkaz minulosti. Sú súčasťou národno - kultúrnej identity, odkaz našich predkov.
,,Najväčšou vašou výzvou nie je niekto iný. Je to bolesť v nohách a vnútorný hlas, ktorí kričí, ale nemôžete ho počúvať. Práve vtedy zaberte a zistíte, že ľudská myseľ zvádza zápas medzi ľahkým a správnym.“
Neznámy autor
,,Ak žiješ v súlade s prírodou, nikdy nebudeš chudobný, ak žiješ podľa mienky ľudí, nikdy nebudeš bohatý."
Seneca
,,Prvé a najväčšie víťazstvo spočíva v ovládnutí seba samého."
Platón
„Sila nepochádza z fyzickej kapacity. Pochádza z nezlomnej vôle.“
Móhandás Karamčand Gándhí
„Každý človek je od prírody obdarený určitými schopnosťami a kým ich nevyskúšame, ani nevieme, aké možnosti sú v našom dosahu.“
Ralph Waldo Emerson
„Príroda nikdy neporuší vlastné pravidlá.“
Leonardo Da Vinci
,,Toto je život, a nič iného nebude."
Kazma
,,Národ, ktorý zabudne svoju minulosť, nemá žiadnu budúcnosť."
W. Churchill
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial