IWA Outdoor Classics 2022. Čo ma zaujalo?

Veľtrh poľovníctva, športovej streľby a outdoorových aktivít – IWA Outdoor Classics 2022 dospel do úspešného konca. Podujatie bolo svojím spôsobom nezvyčajné, keďže sa konalo aj za súčasnej geopolitickej situácie a prebiehajúcej pandémie Covid – 19. Od posledného ročníka v roku 2019 bol po podujatí veľký „hlad“ a tak sme sa boli sami pozrieť, ako sa s tým organizátori popasovali… Poďte sa pozrieť ako prebiehal najväčší európsky veľtrh IWA Outdoor Classics 2022 v Norimbergu v Nemecku.

IWA 2022

 

Tento rok sa konal v dňoch 3. až 6. marca už 4️⃣7️⃣. ročník, ktorého sa zúčastnilo 8️⃣5️⃣6️⃣ vystavovateľov z 5️⃣3️⃣ krajín. Celkovo sa tohto medzinárodného veľtrhu poľovníctva, športovej streľby a outdoorových aktivít a bezpečnosti zúčastnilo 1️⃣9️⃣ 5️⃣0️⃣0️⃣ odborných návštevníkov (viac ako 60% predstavovali zahraniční návštevníci) zo 1️⃣1️⃣1️⃣ krajín. Celá výstava sa niesla v znamení protipandemických opatrení, ktoré sa podpísali aj nad celkovým dojmom z výstavy.

Každý, kto zažil veľtrh v roku 2019 musel konštatovať, že tento ročník vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti bol menší. Neúčasť viacerých svetových značiek, či obmedzený počet návštevníkov (len odborná verejnosť), sa podpísali na celkové dojmy z výstavy. Napriek tomu boli vystavovatelia spokojní, keďže až „86% odborných návštevníkov bolo zapojených do procesov obstarávania pre svoje podnikania“ (zdroj).

Osobný kontakt je dôležitejší ako kedykoľvek predtým

Vystavovatelia aj návštevníci vyslali jasný signál, že osobný kontakt je dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Osobné stretnutia so zákazníkmi a obchodnými partnermi bolo cítiť na každom kroku. Predsa len osobne dokážete rýchlejšie a efektívnejšie vyriešiť oveľa viac ako cez ? či ?. Aj to je jeden z benefitov tohto veľtrhu. Napriek protipandemickým opatreniam a geopolitikej situácii bola samotná atmosféra výstavy veľmi príjemná.

Na výstave sa nachádzalo veľa neobsadených miest, a ani zákazníkov nebolo na pomery z roku 2019 veľa, ale o to viacej si návštevník našiel čas vychutnať jednotlivé modely či produkty vystavovateľov. Celkovo by sa dalo povedať, že najviac túto neúčasť vystavovateľov pocítila poľovnícka komunita, keďže chýbali firmy ako Beretta, Strasser, Blaser, Benelli, Franchi, Sako, Tikka, či Swarovski alebo Zeiss… Športoví a outdooroví nadšenci si tento ročník našli toho viac, ale tiež chýbali viaceré významné spoločnosti ako Schmeisser a pod.

Keďže všetko zlé je na niečo dobré, viacej priestoru dostali menšie a nové značky, ktoré sa môžu dostať do širšieho povedomia. Zo Slovenska sa okrem odbornej verejnosti predstavili aj naši domáci výrobcovia.

Celkovo hodnotíme akciu ako úspešnú, pretože vyslala jasný odkaz, ktorý sme spomínali na začiatku… Osobný kontakt je dôležitejší ako kedykoľvek predtým! Toto podujatie dokáže spájať ľudí a komunity, preto sme radi jeho súčasťou.

Na záver nám už iba ostáva dodať…

V prom rade ďakujem J&B Hunting, že som mohol byť súčasťou tejto výstavy, keďže nebola verejnosti prístupná. V druhom mi len ostáva dodať vidíme sa 2.-5. marca v Norinbergu na IWA 2023.