Kurz taktického zlaňovania

Po dlhšej odmlke kvôli pracovnej zaneprázdnenosti sa mi konečne naskytla chvíľka času, aby som sa opäť venoval blogu. A tak by som Vám rád priblížil niekoľko zážitkov a kurzov, ktoré som absolvoval v poslednom období. Prvý by som Vám priblížil taktický kurz, ktorý rozšíril moje znalosti v problematike zlaňovania budov od základov po rôzne pokročilé techniky.

Kurz taktického zlaňovania

Minulý mesiac som spolu s priateľmi z CAT, Strikers, Special Group a Comorra Predators absolvoval kurz taktického zlaňovania pod záštitou firmy Armytrainig. Už som síce niekoľkokrát ,,visel“ na lane, ale nikdy som túto problematiku neriešil podrobne, iba ako doplnok.

Keď ma Patrik oslovil, že sa bude konať tento kurz, ktorého výsledkom bude zlaniť po lane z vlastného štandu (z čoho som mal vždy veľký rešpekt, pokiaľ nikto ,,nezasvätený“ to po mne neskontroloval), tak som neváhal ani chvíľu a rovno som sa na kurz prihlásil. Z pôvodného počtu cca 6 ľudí sa náš počet rozrástol na 13.  Tak Paťo musel kurz kvôli metodike a bezpečnosti vyhodnotiť ako plne obsadený (preto tí, ktorí by ste chceli začať, alebo sa zdokonaliť v technikách taktického zlaňovania, môžete sa prihlásiť na kurz – bližšie info na konci článku)

Kurz začínal poučením o bezpečnosti a hromadnou objednávkou obedu – pizze (týmto pozdravujem Jančiho z Pizza Semiro). Následne sa nás ujal garant kurzu M.Č.. Hneď na úvod nám bola vysvetlená problematika lán, sedákov a všetkého potrebného vybavenia od nákupu po skladovanie a presné použitie. Následne sme sa venovali základným uzlom, nezbytne potrebných pri práci s lanom. Neskôr sme sa rozdelili na tri skupiny, aby sme pracovali skupinovo (pomáhali si a kontrolovali sa navzájom) a neskôr bol kladený dôraz na individuálne prevedenie všetkých dovedností, ktoré nám boli metodicky podávané. Zlaňovali sme rôznymi spôsobmi, najprv cez prúsik, neskôr už len cez osmy, hlavou dole, pomaly, rýchlo, cez nohu a pod…. Každý spôsob má pri taktickom zlaňovaní určitý význam, či už pri práci s krátkou alebo dlhou zbraňou, či istíte len priestor alebo vstupujete do miestnosti….

Vyskúšali sme si zlaňovanie rôznych priestorov od klasickej balkónovej steny, po výťahovú šachtu.

Jedinečný a nepublikovateľný záverečný príhovor M.Č. bol už len pomyselnou čerešničkou na torte ?. Na záver sme dostali certifikát o absolvovaní kurzu a malý praktický darček.

Ako taký kurz prebiehal si môžete pozrieť aj na nasledovnom videu od Utona:

 

Informácie o kurze:

Kto sa chce zdokonaliť alebo prekonať samého seba (napr. strach z výšok 🙂 ), tak sa môžete prihlásiť TU. Cena kurzu je 50€. Zapožičanie výstroje a výbavy realizuje daná firma, takže nepotrebujete nič, okrem svojho odhodlania a odvahy. Tak pokiaľ sa rozhodnete absolvovať tento kurz, prajem vám pekné zážitky, ktoré určite budú…