Rozlúčka so starým rokom 2019

Noc, vytrvalý dážď, ochota, spoľahlivosť, rešpekt, veľa zábavy a dobrá partia priateľov… Takto by sa dala stručne charakterizovať moja posledná akcia tohto roka nazvaná ,,Rozlúčka so starým rokom 2019“ – jednodňové prespatie v lesoch okolo Martina s najbližšími priateľmi z C.A.T., Special Group a Strikers.

Rozlúčka so starým rokom 2019

V sobotu poobede som vyrazil smer Martin. Celú cestu od Piešťan ma sprevádzal silný dážď, ktorý ale s pribúdajúcimi kilometrami uberal na sile. Každý komu som v tento deň povedal, že idem prespať do lesa ma pokladal za blázna, ale čo keď je to čiastočne pravda ?. Najprv som sa zastavil v Turanoch na kávu u priateľov zo Special Group a následne sme sa spolu vybrali do Martina za zvyškom partie.

Zaparkovali sme po tme nad jednou dedinou – na odľahlejšom mieste. Tu už mali zaparkované auto aj chalani z C.A.T., takže mi bolo jasné, že budeme poslední. Pre istotu nahadzujeme okrem čeloviek aj pršiplášte, raincovery na batohy či trilaminátové bundy. Pešo sme sa vybrali po poľnej ceste a dážď začal naberať znovu na sile. Po pár kilometroch sme vošli do lesa, kde nás už vítal usmiaty Uton zo Strikerov. Nasledovalo rýchle zvítanie sa so zvyškom partie, ktorí už pohodlne sedeli pri ohni. O centrálny prístrešok a ohnisko sa postaral Uton.

Postavili sme si prístrešky na noc. Rozhodol som sa, že budem spať v hamake. Prístrešok som si spravil väčší, aby som sa nemusel moc ,,krčiť“. Vrchom som si natiahol ridgeline na ktorej som si čiastočne veci sušil a niektoré veci som si zavesil, aby som ich mal v noci poruke.

Po dokončení prístreškov sme sa všetci rozložili okolo ohniska a začalo sa ,,hodovať.“ Super atmosféru umocňovala zábava, ktorú sme si robili primárne sami zo seba… Rozoberali sme veľa tém od lekárničiek po topografiu. Atmosféra gradovala do skorého rána.

Ráno, keď už dážď ustal nasledovala káva, raňajky, a cesta domov. Keďže som sľúbil môjmu babincu, že prídem doobeda, chcel som to splniť. Rád používam jeden citát od Marka Chlíbka:

Existujú tri základné situácie, kedy muž nenávratne stráca svoju česť:
Keď kvôli svoje zbabelosti nepomôže napadnutému,
Keď kvôli svojmu rozmaru podvedie svoju lásku,
A keď kvôli svoje pohodlnosti neplní sľub daný dieťaťu!
Záverom…

Páni ďakujem, nie len za túto úžasnú akciu po ktorej suším veci ešte teraz ?, ale za celý rok 2019. Ste ľudia s ktorými som veľmi rád v diskomforte lebo vždy je pri tom zábava. Viem, že ste rovnaký (ak nie aj väčší) blázni ako ja a preto Vás mám rád. Takže sa teším na nový rok 2020, ktorý bude ešte väčšia jazda…

Krátke video od Utona z tejto akcie:

A jeho pohľad na túto akciu nájdete na jeho blogu – TU.