Extreme EDC… malé vychytávky veľkého významu?

Poznáte ten pocit, kedy niečo síce nepotrebujete, ale aj tak si to kúpite? ? Ja som si pred pár dňami doprial trochu radosti a zadovážil som si pár vecí od ?? spoločnosti Extreme EDC. Túto firmu a jej výrobky som už niekoľkokrát pozeral, ale nikdy som sa neodhodlal ku kúpe nejakých produktov… až doteraz. Mám rád kompaktné a šikovné veci, ktoré síce moc nevyužijem, ale ako sa vraví, „šťastie praje pripraveným“. A tak k môjmu EDC pomocníkovi, pribudli nové „hračky“…

?? Firma Extreme EDC vznikla v roku 2014, ale ja som ju zaregistroval až koncom minulého roka, kedy ma zaujali kožené opasky s vyskakovancím nožom. Celkovo sa firma zaoberá výrobou rôznych EDC doplnkov – od prakov, boxerov, páčidlá perá,… až po veľmi zaujímavé peňaženky.

Ja som sa rozhodol vyskúšať malý sebaobranný boxer, páčidlo a peňaženku. Takže v dnešnom článku by som Vám rád tieto produkty predstavil. Následne, keď sa s nimi po pár mesiacoch zžijem tak pridám aj malú recenziu na jednotlivé produtky. Ale všetko má svoj čas. Tak poďme si predstaviť moje nové „hračky“ v EDC…

Boxer klasik – malý sebaobraný prostriedok

Samotný boxer ako taký má radu prívržencov ale aj odporcov. Ale to nie je dnešná téma. ? Extrem EDC vyrába dve rady boxerov – klasik a premium. Ja som sa rozhodol pre tento malý boxer hlavne z dôvodu, že mám pre neho viacero využití… Ale o tom neskôr. Ešte by som rád hneď na úvod upozornil, že sa jedná o sebaobranný prostriedok!

Samotný boxer je veľmi kompaktný. Vyrobený je zo Švajčiarskeho materiálu Grilon, ktorý sa vyznačuje extrémnou pevnosťou a ľahkosťou (z rovnakého materiálu sa robia rámy zbraní, napr. Glock). Čo považujem za výhodu, že tento materiál nejde zachytiť detektorom kovov, keď napr. veľa cestujete. Ako som spomínal, je vyrobený v ?? a výrobca naň dáva doživotnú záruku. Okrem samotného sebaobranného boxera ponúka tento kúsok aj možnosť 6-hranu na bit a malej dierky na zavesenie na kľúče. Poprípade na paracord a pod.

Technické parametre…

Rozmery: 62x32x10 milimetrov
Priemer diery pre prst: 25 milimetrov
Váha: 14,1g

Páčidlo Pry Bar II

Malé páčidlo, ktoré však zvládne prekvapivo veľa práce. Od otvorenia plechovky, páčenie menších predmetov až po povolenie matiek… Samotné páčidlo je vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele s povrchovou úpravou Tenifer, ktorá sa používa napr. na záveroch zbraní, či v kozmickom priemysle.

Technické parametre…

Rozmery: 950x160x60 mm (v najširších bodoch)
Matky: 5-7-10mm
Váha: 41 g

Extreme wallet… v jednoduchosti je krása

Netradičná kompaktná peňaženka, resp. obal na karty. Jedná sa o inovatívnu a svojím spôsobom jedinečnú peňaženka vyrobenú z leteckého duralu 7075, ktorý sa vyznačuje extrémnou tvrdosťou a pevnosťou. Taktiež nechýbajú ani prvky z titánu či kompozitného karbónu. Dominantným prvkom sú šesťuholníky, ktoré majú rôznu hrúbku a dokonca sú tri otvory voľné, aby tak dodávala zaujímavý „look“ a kontrast medzi peňaženkou a kartami. Táto peňaženka vždy pri platení proste zaujme ?

Samotná peňaženka obsahuje dostatočne veľký výrez na vyberanie a vkladanie kariet, prípadne bankoviek. Páči sa mi, že je vybavená ochranou RFID, ktorá je nevyhnutným prvkom peňaženiek 21. storočia. Do peňaženky sa zmení až 20 kariet. Stačí ak vymeníte gumenné krúžky, ktoré Extreme EDC dodáva ako súčasťou balenia.

Technické parametre…

Rozmery: 860x540x10 milimetrov (prázdna)
Výzer na karty: 270×180 milimetrov
Váha: 93 g