Prednáška nutná obrana 2024 v Banskej Bystrici

Tento článok som publikoval pre združenie LEGIS TELUM...

 

Tento rok sa konal druhý ročník prednášok pre streleckú verejnosť v Banskej Bystrici. Akcia, ktorá nie len spája a edukuje streleckú komunitu, ale má aj charitatívny rozmer. Tento ročník sme pomáhali SPOSA BB – Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici. Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať sumu 2190€.

 

Portál Ozbraniach.sk, v spolupráci so športovými organizáciami SAWS a C.A.T. , projektom Nebuď obeť a za priamej podpory nášho združenia Legis Telum, sa aj tento rok rozhodlo uskutočniť podujatie nielen pre streleckú verejnosť. Minulý rok nastavil pomyselnú latku vysoko o čom svedčí aj záujem o túto akciu. 140 miest sa vypredalo za necelých 48 hodín! Aj preto hlavný organizátori nenechali nič na náhodu a podujatie pripravili svedomito na 100%.

 

Kľúčovým kameňom úspechu takýchto podujatí (okrem dobrého organizátorského kolektívu) je program. Aby bol aktuálny a zároveň zaujímavý aj pre široké spektrum účastníkov. Niekedy sa síce nerodí ľahko, ale myslíme, že na slovenskej pôde sa stále nájde veľa dôležitých tém, o ktoré majú ľudia záujem.

Prednáška nutná obrana 2024 v Banskej Bystrici

Pre tento ročník boli pre účastníkov pripravené veľmi aktuálne témy, ktoré rezonovali v laickej i odbornej spoločnosti pomerne často. Najmä v poslednom období.
– Aktívny útočník a čo s ním (Mgr. Rastislav Vrana, pplk. v.v.)
– Krátka zbraň a zver : mýty versus realita (JUDr. Pavel Kvak, plk. v.v.)
– Nutná obrana / Krajná núdza v praxi (JUDr. Marek Čech)

Po každej prednáške bol vytvorený priestor na otázky.  Tie boli vecné a podnetné, takže tento čas bol vždy plne využitý. Myslím, že každý, kto sa na niečo spýtal dostal erudovanú odpoveď od odborníka, ktorú by ťažko hľadal niekde na internete. Aj preto majú podobné akcie určite zmysel.

Na záver

V prvom rade by sme sa radi poďakovali spoluorganizátorom, že sa dali na takýto druh akcie, ktorá nie len spája streleckú komunitu napriek jednotlivým združeniami, vzdeláva ale taktiež pomáha dobrej veci. V druhom rade patrí vďaka každému účastníkovi, pretože bez vás by táto akcia nebola. A samozrejme vďaka patrí aj ďalším kolegom, prednášajúcim a samozrejme moderátorovi celého podujatia pánovi MUDr. Michalovi Venglarčíkovi, PhD.

 

P.S.: Už teraz sa začína tvoriť program na budúci ročník a verte, že sa máte na čo tešiť. Tak vidíme sa o rok 😉