„Pochopil som, že život je príliš krátky na to, aby sme robili veci, ktoré nás nebavia“

Pôvodne som učiteľ, ktorý chcel pochopiť ako funguje svet a človek v ňom. Preto som vyštudoval KTVaŠ a Geografiu. Pôsobivá kombinácia odborov, ktorá ma naučila ako funguje ľudské telo (prevažne z pohľadu športu a výkonnosti) a ako funguje svet (fyzická i humánna časť) okolo nás. Po univerzite mi ostalo jediné – pochopiť ako funguje život…

Začal som sa učiť nové veci a hľadať zážitky a výzvy. Absolvoval som rôzne výlety, či kurzy, pri ktorých som stretol ľudí, ktorí ma svojou činnosťou oslovili a nasmerovali… Až sem.

Vítam Vás na mojom blogu ?

ČO MA INŠPIROVALO VYTVORIŤ SI BERNY.BLOG?

Prežitie. Slovo, ktorého podstata siaha do hlbokej minulosti a prežilo až po súčasnosť. Slovo, ktoré malo v praveku rovnaký význam ako má aj dnes. Tvorí jednu zo základných ľudských podvedomých vlastností. Málokto z nás si uvedomuje, že tzv. prežitie neriešime len počas krízovej situácie v prírode, ale je to súčasť nášho každodenného života. A pri pobyte v prírode som sa naučil (ma naučili ?) niečo veľmi dôležité. Jedna z najpodstatnejších vecí k úspešnému prežitiu je šetrenie energie. A to je jeden z dôvodov, prečo som založil Berny.blog…

PREČO BERNY.BLOG?

V dnešnej “zaneprázdnenej“ dobe, si každý z nás vyberá to, čomu venuje svoj čas, energiu a v neposlednom rade i peniaze. Keďže som vyštudovaný učiteľ, rád “sprostredkovávam informácie, ktoré Vám toto všetko ušetria ?.Mojim cieľom je predávať vedomosti a skúsenosti, ktoré človek potrebuje nie len na potulkách v prírode ale aj v bežnom živote. Mojou úlohou je šíriť osvetu o zodpovednosti a bezpečnosti nie len za seba, ale aj za naše okolie. A mojou ideou je, že život je príliš krátky nato, aby sme robili veci, ktoré nás nebavia a preto pomáham ľuďom v dnešnom uponáhľanom svete nájsť nielen čaro a krásu prírody, našej bohatej histórie, ale aj posúvať ich limity.

Nemám síce za sebou žiadnu bohatú históriu v silových zložkách, ale už vyše jednej dekády sa venujem svojím koníčkom. Od aktívneho hrania airsoftu, po absolvovanie rôznych kurzov prežitia, streľby či zdravovedy až po prácu externého inštruktora v určitých spoločnostiach… Viac ako rok som pracoval pre jedného slovenského výrobcu puzdier a taktického príslušenstva. Vďaka tomuto všetkému som spoznal nielen veľa super ľudí a kamarátov, ale aj získal veľa informácií a možností, ktoré som sa rozhodol využiť. Chcem vám sprostredkovávať zaujímavé informácie nie len o rôznych produktoch, kurzoch, či rôznych zaujímavostiach. Mojou snahou je tvorba relevantného obsahu, ktorý bude obsahovať hodnotné informácie. Také, ktoré pomôžu Vám či už v rozhodovaní, rozvoji alebo len drobnej osvete.

“Nie som najlepší. Ale spolupracujem s najlepšími“

Leave a Reply